Theta Healing Nedir?

Theta Healing, 1994 yılında Vianna Stibal tarafından oluşturulan ve insanların sağlık, zenginlik veya sevgi hedeflerine ulaşmalarını engelleyen sınırlayıcı bilinçaltı inançlarını değiştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir kendi kendine yardım yöntemidir.

ThetaHealing, danışan ve theta uygulayıcısının yüz yüze ya da telefon aracılığıyla gerçekleştirdiği “inanç çalışması” adı verilen bireysel oturumlar şeklinde uygulanır. Ayrıca günlük kendi kendine meditasyon ve iç gözlem aracı olarak da kullanılabilir. Buradaki düşünce, bilinçaltında katılımcının öz, genetik, geçmiş ve ruh seviyelerinde bulunabilecek ‘inançları’ bulup, değiştirebilmesidir.[2]

Amaç, Vianna’nın belirttiği gibi, genel sağlığı ve esenliği iyileştirmektir; “İnanç çalışması, olumsuz düşünce kalıplarını ortadan kaldırıp, olumlu ve yararlı olanlarla değiştirme yeteneği ile bize güç verir.”


Theta Healing tekniği, isminden de anlaşılabileceği gibi, “theta” beyin dalgasını kullanır. “Theta” beyin dalgası, hipnoz dâhil pek çok enerji – şifa tekniğinde başarıyla kullanılmıştır. Theta Healing tekniğinin farkı, bu beyin dalgası durumuna bilinçli ve açık bir zihinle ulaşılabiliyor olmasıdır.   “Theta” zihin durumunda, bilinç ile bilinçaltı (ya da bilinçdışı) alan arasındaki perde nazikçe kalkar ve bilinç açık olarak, kişi bilinçaltındaki kısıtlayıcı unsurları kolayca bulup değiştirebilir.

Theta durumu, günlük hayatımızda, rüyaları gördüğümüz uyku haliyle ya da huşu içinde dua ettiğimiz durumlarda deneyimlediğimiz zihin durumudur. Uygulamalar sırasında, uyku ya da hipnoz durumu olmadan, tamamen açık bir zihinle, bilincin ve bilinçaltının yeniden programlanması yapılır.

Kuantum fiziği ve mekaniğini, gözlemi, imgelemeyi, hayal gücünü, duaların gücünü, sözcüklerin gücünü kullanır. Daha iyi, daha sağlıklı, daha odaklanmış, daha verimli, daha mutlu, daha neşeli bireyler ve dolayısıyla toplumlar yaratmak için çalışan hem zihinsel hem de spiritüel bir tekniktir.

Theta Healing seminerlerine katıldığınızda, öncelikle beyninizi “theta” durumuna getirip bu durumu korumanızı sağlayacak bir meditasyon öğrenirsiniz. Bu meditasyon ile istediğiniz her yerde ve her zamanda bilinçli zihin ile bilinçaltı zihne ulaşıp, değişikleri yaratabileceğiniz bir araca sahip olursunuz. Ruhsal ve zihinsel yetenekleriniz artar, sezgileriniz kuvvetlenir.

Hayatımız inançlarımız tarafından şekillendirilir. Bir şey inanç haline geldiğinde, artık onu sorgulamaz ve “Bu zaten böyledir” deriz. Daha sonra düşüncelerimiz hep bu inancı destekleyici ve doğrulayıcı şekilde gelişir. Eğer inandığımız şey hüzün, acı, öfke, korku dolu ise, düşüncelerimiz ve tabii hislerimiz de bu doğrultuda olur. Hayatımızda benzer duyguları yaşadığımız deneyimler tekrar tekrar ortaya çıkar.

Theta healing seminerlerinde, bu inançları kinesiyoloji testleri ile kontrol edip bulmayı ve değiştirmeyi de öğreniriz. Hissini bilmediğimiz ya da herhangi bir sebeple geçmişte reddedilmiş bir duygu ya da enerjiyi bedene tanıtmayı ve kullanmayı öğreniriz. Sezgisel taramalar yapmayı, şifa çalışmaları yapmayı öğreniriz. Kısıtlayıcı bir inancın “kök inancını” bulmak için kazma yapmayı ve kısıtlamaları kaldırmayı öğreniriz. Sezgisel yeteneklerimizi ortaya çıkarmayı ve geliştirmeyi öğreniriz. İstediklerimizi hayatımızda nasıl tezahür ettireceğimizi öğreniriz. Hayatımızdaki zorlayıcı ve kısıtlayıcı durumları aşmak için evrenin yasalarını nasıl kullanacağımızı, olumsuz enerji etkilerini nasıl temizleyeceğimizi ve zihnimizi nasıl programlayacağımızı öğreniriz. Var oluşun tüm ilahi güçlerinden sorularımıza cevap almayı ve destek almayı öğreniriz.

Theta healing®’in farkı nedir ?

Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği vardır. Olumlama yaptığınızda gerek hipnoz gerek regresyon olsun, pozitif bir şeyi birkaç defa daha söylediğinizde etkisi oluyor. Bazen de bunun altında negatif bir kalıp varsa onun altından tekrar kökler ortaya çıkıyor ve bunu bozuyorlar. Theta da yaptığımız şey ise kök inanca ulaşıp onu çıkartıp daha verimli bir zemine koymak oluyor. O bakımdan olumlamalardan çok daha etkili ve hızlı çalışılmış oluyor. Yani aşağıdaki olumlamaları 21 gün her gün uygulamak yerine bunları tek bir kere de his olarak kendinize yükleyebilirsiniz. Ayrıca bunlar ile ilgili derin blokajlarınız var ise bu tekniği öğrenerek ya da seans alıp deneyimleyerek kazma tekniği ile değişitirip dönüştürebilirsiniz.

  • 1- Büyük Şeyler Başarabilirim
  • 2- Bugün Enerji ve Neşeyle Doluyum
  • 3- Kendimi Olduğum Gibi Kabul Ediyor ve Seviyorum
  • 4- Vücudum Sağlıklı, Zihnim Parlak ve Ruhum Sakin
  • 5- Her Şeyi Yapabileceğime İnanıyorum
  • 6- Şu An Olan Her Şey Benim Nihai İyiliğim İçin Oluyor
  • 7- Hayatımın Mimarı Benim, Temelini Ben Attım ve İçindekileri Ben Seçtim
  • 8- Geçmişte Bana Zarar Verenleri Affettim ve Onlardan Sakince Uzaklaştım
  • 9- Zorlukları Fethetme Yeteneğim Sınırsızdır, Başarma Potansiyelim Sonsuzdur
  • 10- Bugün Eski Alışkanlıklarımı Bırakıyorum ve Yeni, Daha Olumlu Alışkanlıklar Ediniyorum

 

Theta Healing’i üç aşamalı bir başlangıç semineri ile öğrenmeye başlarız. Temel, İleri ve Derin Kazma Seminerlerini tamamladıktan sonra eğitmenlik yaparak seminer verme, seanslar yapma yada başka konularda seminerler alma yolumuz açılır.

Beden -zihin ve ruh olarak bir bütünüz. Günümüzde bazen bu bütünlüğü unutuyor ve bir tarafa daha çok ağırlık veriyoruz. Halbuki hepsi için  eşit şekilde pratikler yapınca bütünsel sağlığımızı daha kolay koruyabiliriz.

 

Theta Healing, Reiki, Access the bars hakkında eğitim ve danışmanlık almak ve daha fazla bilgi için bana buradan ulaşabilirsin.

 

Theta Healing yazıları buradan ve buradan ve de buradan alıntılanmıştır.