RENKLERİN ENERJISİNI KULLANMA TEKNIGI

Renklerin enerjisini kullanmak ile ilgili kafanızda soru işareti varsa -aşağıdaki yazıyı okumadan önce- buradaki linke giderek soru işaretlerini giderebilirsin.

Renklerin enerjisini kullanmak için bir çok farklı teknik vardır. Bu yazıda en etkili ve kolay olanlardan bir tanesini madde madde açıkladık.

  • Önce hangi renkle veya renklerle çalışmak istediğinize karar verin. Diyelim ki o gün stresli olaylar yaşayacaksınız. Sizin sakinleştirmesi için mavi renk ve gücünü arttırmak için beyaz renk çok iyi bir seçim olacaktır. Ancak bu stresli olaylarda sakinleşmekten çok insanların üzerinde olumlu bir imaj bırakmaya ihtiyacınız varsa altın rengi ve beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Amacınız olumlu değil güvenilir bir imaj bırakmak ise yeşil ve güç arttırıcı olarak beyaz kullanılabilir.
  • İçinizden veya sesli olarak ” Mavi rengin enerjisi ile bağlantı kuruyorum” deyin. Eğer yapabiliyorsanız nefes alırken mavi renkli bir ışığı nefesinizle içinize çektiğinizi imgeleyin ve nefesinizi normal bir şekilde verin. Nefes burunda sakince ve mavi renk alınacak nefes burundan sakince ve imgeleme yapmadan normal verilecek. Eğer imgeleme yeteneğiniz zayıf ise nefesi yine aynı şekilde alın ancak alırken içinizden “mavi ışık” deyin. Verirken bir şey demeden sakince verin. Mavi girecek ve sizde kalacak nefes normal verilecek. İsterseniz aynı anda hem imgeleyebilir hem de mavi ışık diyebilirsiniz. Hangisi kolayınıza gelirse bunu uygulayın.
  • Bu nefes çalışmasını yapma süresi kişiden kişiye değişebilir. Örneğin ben yeşil, mavi, altın tonlarıyla bir kaç nefeste yükleniyorum ancak turuncu beni çok zorluyor ve bu renkle size öğrettiğim teknikle çalışacaksam 3-5 dakika odaklanmam gerekiyor. Sezgisel olarak ne zaman rengin enerjisi ile yüklendiğinizi çoğunuz anlayacaksınız. Ancak ben anlamakta zorlanıyorum derseniz ortalama olarak 2-4 dakika arası çalışabilirsiniz.
  • Temel rengini bittikten sonra aynı işlemi beyaz renkle yapın. Ancak beyazla bir kaç nefes veya 1 dakika kadar çalışmanız yeterlidir. Nefesten önce beyaz rengin enerjisi ile bağlantı kuruyorum deyin ve aynı nefes sürecini uygulayın.
  • Bitince ” Bugün …… amacıyla mavi rengin enerjisinin üzerimde çalışmasını istiyorum. Teşekkür ederim” diyerek çalışmanızı sonlandırın . …. kısmına örneğimize göre beni sakinleştirmesi için diyebiliriz. Bu aşamada beyaz renk ile ilgili bir niyete gerek yok, temel renginiz için çalışacağız. Eğer üzerinde çalıştığınız konu bir günlük bir konu değilse bu çalışmayı 21 gün her gün yapmanızı öneririm.

 

Bir günde birden fazla renkle çalışmak istiyorsanız aralarında en azından 1 saat olsun aksi halde enerji frekansları birbirini etkileyecektir. Bu nefes çalışmasını yaptıktan sonra bir gün kadar bu rengin enerjisi sizinle olacaktır. Ancak bazı insanlarda bu süre daha da kısalmaktadır. Örneğin aurası kırmızı olan bir insanın mavi ile çalışması durumunda daha uzun süreli veya daha sık mavi çalışması yapması faydalı olacaktır. Ancak aurası yeşil olan bir insanda daha kısa çalışma durumunda bile mavinin etkisi daha uzun zaman devam edecektir. Ne kadar çalışmalıyım, bana yeterli geldi mi gibi soruları sezgilerinizle yanıtlayabilir ve denemeler yaparak hayatınızdaki etkilerini gözlemleyebilirsiniz.  Ayrıca giyiminizde de bu renkleri kullanarak enerjilerinden faydalanabilirsiniz. Ancak nefesle enerji yükleme tekniğini uygulamak giyimden daha etkili olabilir.

 

Renklerin anlamlarını  Şifa Yöntemleri sayfasındaki “Renklerin Enerjisi ile Çalışma” yazısına tıklayarak öğrenebilirsin.

Kaynak: Berna Özcan Demir